• rozwiń

Małe spadki na Wall Street

Małe spadki na Wall Street
Foto: TVN24 Foto: Na Wall Street spadki były niewielkie

Nowy tydzień na amerykańskich rynkach finansowych rozpoczął się od niewielkiej przeceny akcji. Przyczyniła się do tego publikacja danych o lipcowym spadku sprzedaży nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym spada już od pięciu miesięcy z rzędu, jednak w lipcu osiągnęła najniższy poziom od blisko pięciu lat. Liczba niesprzedanych domów jednorodzinnych sięgnęła poziomu nienotowanego od 15 lat. Tymczasem ceny nieruchomości z drugiej ręki od roku maleją.

Analitycy giełdowi wskazują, że poniedziałkowe spadki były stosunkowo małe, gdyż zostały ograniczone doniesieniami o planowanych fuzjach i przejęciach. Przy tym, obrót na Wall Street był w poniedziałek niewielki.

Wskaźnik 30 największych korporacji Dow Jones Industrial Average stracił 56,74 pkt. (0,42 proc.) i zakończył notowania na poziomie 13.322,13 pkt.

Szersze wskaźniki również odnotowały straty. Indeks Standard & Poor's 500 obniżył się o 12,58 pkt. (0,85 proc.) do 1466,79 pkt., a technologiczny Nasdaq spadł o 15,44 pkt. (0,60 proc.), aby zamknąć sesję na poziomie 2561,25 pkt.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane