• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Maja Goettig wiceministrem finansów?

Maja Goettig wiceministrem finansów?
Foto: TVN24 Foto: Maja Goettig trafi do rządu?

- Główna ekonomistka banku BPH i komentatorka gospodarcza Maja Goettig ma być nowym wiceministrem finansów - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna" ze źródeł rządowych. Biuro prasowe resortu nie komentuje tej informacji, a sama zainteresowana mówi nam jedynie: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Według gazety Goettig, która jest także członkiem kierowanej przez Jana Krzysztofa Bieleckiego Rady Gospodarczej przy premierze, ma zastąpić odchodzącego z resortu wiceministra Wiesława Szczukę odpowiedzialnego za rynki i instytucje finansowe. Szczuka ma pracować w międzynarodowej instytucji finansowej.

"GDP" dodaje, że to początek kadrowych ruchów w resorcie. Ze swojej funkcji ma także odejść wiceminister Dominik Radziwiłł, odpowiedzialny za politykę resortu dotyczącą długu publicznego. Do odejścia szykuje się także główny zastępca Jacka Rostowskiego, sekretarz stanu w resorcie Ludwik Kotecki. Zmiany mają nastąpić w przyszłym roku.

Maja Goettig studiowała na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Ekonomii Międzynarodowej Uniwersytetu Sussex w Wielkiej Brytanii. Współpracowała z Fundacją CASE i jako ekspert brała udział w przygotowywaniu prognoz makroekonomicznych dla polskiej gospodarki. W Banku BPH, gdzie pracuje od siedmiu lat, zajmuje się analizą gospodarki i rynków finansowych.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane