• rozwiń
  • WIG20 2162.41 +0.35%
  • WIG30 2448.93 +0.37%
  • WIG 56967.25 +0.33%
  • sWIG80 11469.21 +0.16%
  • mWIG40 3641.72 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:34

Dostosuj

Madoff dostał łomot w więzieniu

Madoff dostał łomot w więzieniu
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Madoff został ciężko pobity

Złamany nos i żebra oraz liczne zadrapania - takich urazów doznał oszust stulecia Bernard Madoff w wyniku pobicia przez współtowarzysza z więziennej celi. Do incydentu miało dojść jeszcze pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz szczegóły wydarzenia wydostały się poza więzienne mury.

W grudniu wiadomo było, że Madoff był wtedy w szpitalu, ale do tej pory władze więzienia tłumaczyły to nadciśnieniem i częstymi zawrotami głowy pensjonariusza.

Teraz informację o pobiciu Madoffa podał "The Wall Street Journal", który dotarł do trzech byłych współwięźniów oszusta. Przyznali oni, że powodem szpitalnego leczenia Madoffa była bójka.

O co poszło? Okazuje się, że Bernard Madoff za kratkami doradzał innym więźniom, jak i w co inwestować. Jeden z osadzonych uznał Madoffa za złego doradcę, który znacznie przyczynił się do powstania jego długów. Finansowe straty postanowił powetować sobie spuszczając łomot "doradcy". Madoff miał pecha, bo - jak podaje "WSJ" - jego adwersarz jest potężnie zbudowany i posiada czarny pas w judo.

71-letni Bernard Madoff za malwersacje i oszustwa został skazany w czerwcu 2009 roku na 150 lat więzienia. Szacuje się, że za pomocą stworzonej przez siebie gigantycznej piramidy finansowej, Madoff zdefraudował około 65 miliardów dolarów.

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane