• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Machina" krąży wokół TV Puls

"Machina" krąży wokół TV Puls
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Prezes Point Group Michał Lisiecki

Platforma Mediowa Point Group, wydawca m.in. "Machiny" chce zainwestować w TV Puls. Jednak - jak powiedział w TVN CNBC Biznes prezes Point Group Michał Lisiecki - z powodu braku satysfakcjonujących danych na temat spółki Point Group nie zdecydował się złożyć oferty kupna. Ale negocjacje nadal trwają.

- Gotowość nasza jest podtrzymana i rozmawiamy cały czas o zabezpieczeniu finansowania tej transakcji. Na dzisiaj, w ocenie zarządu, nie mamy jeszcze w pełni satysfakcjonujących danych, które pozwalałyby nam na złożenie ofert ostatecznej - powiedział w TVN CNBC Biznes Lisiecki. Jak dodał, spółki prozumiały się już w sprawie wydłużenia procesu due diligence, czyli badania ksiąg TV Plus, oraz co do przedziału cenowego w ewentualnej transakcji.

Zgodnie z listem intencyjnym z początku sierpnia, inwestycję miałaby sfinansować spółka Media SKOK.

W czyje ręce

Prezes i udziałowiec TV Puls Dariusz Dąbski mówił pod koniec lipca, że spodziewa się finału negocjacji w sprawie sprzedaży telewizji w ciągu najbliższych tygodni. TV Puls, oprócz PMPG, negocjuje z kilkoma inwestorami - krajowymi i zagranicznymi. Jednak jeśli negocjacje z nimi nie zakończą się sukcesem, TV Puls może zostać wprowadzona na giełdę.

Obecnie Dąbski ma 49 proc. udziałów w TV Puls a 51 proc. należy do Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie), których w rozmowach z inwestorami prezes również reprezentuje.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane