• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Machina" bada Puls

"Machina" bada Puls
Foto: Point Group Foto: Michał Lisiecki nie ustaje w planach budowy koncernu medialnego

Platforma mediowa Point Group, wydawca m.in. „Machiny”, podpisała z TV Puls list intencyjny w sprawie badania ksiąg spółki - pisze "Rzeczpospolita". Ale to niejedyny brany pod uwagę oferent w walce o stację ojców franciszkanów.

W środę Point Group poinformowała, że podpisała z TV Puls list intencyjny. - Celem dokumentu jest ustalenie harmonogramu badania due dilligence oraz warunkowego harmonogramu przeprowadzenia ewentualnej transakcji nabycia przez PMPG udziałów w kapitale zakładowym TV Puls – podała spółka, dodając, że przewiduje, iż zamknięcie transakcji nastąpi do 20 sierpnia.

Chętni są, ale przyszłość wciąż niepewna

– Rozmawiamy z kilkoma inwestorami, jest wśród nich Point Group. Nie jest to jednak jedyna firma, z którą prowadzimy rozmowy. Jesteśmy na ich finalnym etapie, ale – tak jak napisała Point Group – harmonogram badań i ewentualnej transakcji, jaki będziemy tworzyć z tą spółką, jest wciąż warunkowy. Wszystko zależy od zakończenia badania, rozmów oraz ostatecznej oferty, jaką złoży ta firma – mówi „Rz” Dariusz Dąbski, prezes i udziałowiec TV Puls.

Z wypowiedzi prezesa TV Puls wynika jednak, że nie zapadła decyzja, kto zostanie udziałowcem stacji. – Mamy krótką listę, na której jest sześć firm, w tym trzy z Polski, część z nich jest zainteresowana zakupem pakietu kontrolnego, część – mniejszościowych udziałów. Ostateczna decyzja w sprawie pozyskania inwestora zapadnie w najbliższym czasie. Na biurku mam trzy oferty i trzy wstępne oferty zakupienia udziałów w TV Puls – mówi Dąbski. Wśród chętnych są m.in. fundusze inwestycyjne. Według Dąbskiego możliwy jest też debiut spółki na giełdzie, jeśli złożone oferty okażą się niezadowalające.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane