• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Lux-pociąg z Moskwy do Paryża. W Polsce nie wsiądziesz

Lux-pociąg z Moskwy do Paryża. W Polsce nie wsiądziesz
Foto: TVN24 Foto: Warszawa Wschodnia będzie na razie jedynie stacją techniczną

12 grudnia rosyjskie koleje uruchamiają nowe połączenie. Luksusowy pociąg trzy razy w tygodniu będzie jeździł z Moskwy do Paryża - przez Polskę. W naszym kraju nikt do niego jednak nie wsiądzie. Z Warszawy pociąg zabierze jedynie wagon restauracyjny - pisze stołeczna "Gazeta Wyborcza".

Jak pisze "GW", to ma być prawdziwy hit nowego rozkładu jazdy rosyjskich kolei. W składzie znajdą się m.in. trzy wagony klasy lux z przedziałami jedno- i dwuosobowymi - będą w nich łazienki, barek, telewizor. Pasażerowie otrzymają śniadanie do przedziału.

Lux-pociąg wyjedzie z Moskwy o 6 rano. O 23.39 dojedzie do stacji Warszawa Wschodnia. Niestety nikt tutaj - ani na żadnej innej stacji w Polsce - nie wsiądzie. Wschodnia będzie jedynie stacją techniczną. Dlaczego? Z informacji "GW" wynika, że szefowie rosyjskich kolei nie porozumieli się odpowiednio wcześnie z Polakami w sprawie sprzedawania biletów na tej trasie w naszym kraju - pisze dziennik.

Może za rok

Takie rozmowy zaczęły się dopiero niedawno, ustalenia mają potrwać nawet rok. - Mamy nadzieję, że ten pociąg będzie dostępny dla pasażerów z Polski w grudniu przyszłego roku - przyznaje w rozmowie z gazetą Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP Intercity

Tymczasem bez naszych kolei rosyjski pociąg by dalej nie pojechał. PKP Intercity wynajmuje Rosjanom najszybszą lokomotywę "Husarz", która pociągnie skład od granicy z Białorusią aż do Berlina. Na Wschodniej będzie natomiast doczepiany wagon restauracyjny Wars, który pojedzie aż do Paryża.

Na podróż lux-pociągiem będzie stać tylko bogatych Rosjan. Najtańszy bilet będzie kosztował w przeliczeniu niemal 1700 zł. Najdroższy ponad 6 tys. zł. Podróż z Moskwy do Paryża zajmie prawie 40 godzin.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane