• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Lufthansa zaciąga hamulec bezpieczeństwa

Lufthansa zaciąga hamulec bezpieczeństwa
Foto: Lufthansa Foto: Lufthansa zaciąga hamulec bezpieczeństwa

Ostry program oszczędnościowy w niemieckich liniach lotniczych Lufthansa: do 2011 roku firma ma zaoszczędzić miliard euro. Pracę może stracić co piąty zatrudniony w pasażerskiej części firmy, której dotyczą oszczędności. Powód" Czerwone cyfry w sprawozdaniach finansowych.

Lufthansa źle znosi starcie z kryzysem gospodarczym i jej działalność przewozowa przynosi straty. "Czerwono" było już w sprawozdaniu finansowym za I kwartał: starta wyniosła 44 miliony euro. Żle musi być i w drugim kwartale, skoro dyrekcja przystąpiła do radykalnych cięć kosztów, nie czekając na publikację wyników półrocza 30 lipca.

Zapowiedź cięcia kosztów zawiera list do załogi, wystosowany przez szefa działu pasażerskiego Lufthansy Christopha Franza, a opublikowany przez niemieckie media. Drektor pisze w nim, że dochody sektora pasażerskiego Lufthansy nie pokryją w tym roku kosztów jego funkcjonowania.

List nie wymienia konkretnych punktów planu oszczędnościowego. Christoph Franz pisze jednak, że "usługi administracyjne" sektora pasażerskiego Lufthansy powinny zostać osiągnięte z załogą zmniejszoną o 1/5.

Rzeczniczka Lufthansy twierdzi, że dyrekcja koncernu nie planuje zwolnień grupowych, jednak niemiecka prasa sugeruje, że pracę stracić może nawet kilkaset osób.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane