• rozwiń

Loty do Danii zagrożone

Loty do Danii zagrożone
Foto: sxc.hu Foto: Kopenhaga sparaliżowana

Podróżni wybierający się samolotem do Danii mogą spodziewać się kłopotów. Na kopenhaskim lotnisku, przez strajk sektora transportowego, można spodziewać się odwołanych i opóźnionych lotów.

Strajki zorganizowali przeciwnicy zmian w systemie emerytalnym, w tym wydłużenia wieku emerytalnego.

Na apel związków zawodowych wzywających do strajku odpowiedzieli kierowcy, dokerzy, bagażowi i inni pracownicy transportu, którzy kontestują głównie rządowe plany zniesienia wcześniejszych emerytur, podniesienia wieku emerytalnego do lat 67 (obecnie 65 lat),

skrócenia okresu wypłaty zasiłków dla bezrobotnych, a także konieczność podnoszenia kwalifikacji zawodowych ze środków prywatnych.

Kłopoty na lotnisku

Administracja kopenhaskiego lotniska Kastrup uprzedziła, że są możliwe opóźnienia i odwołania lotów. Akcja protestu może przeciągnąć się na weekend.

W stolicy Danii i jej okolicach strajkują też kierowcy autobusów sieci Movia, którym zalecono opłacenie z własnej kieszeni obowiązkowych kursów podnoszących kwalifikacje. Dotyczy to wielu tysięcy ludzi, którzy za 5-dniowy kurs muszą zapłacić ok. 5 tys, koron (670 euro).

mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane