• rozwiń

Lotos zaskarży Orlen?

Lotos zaskarży Orlen?
Foto: lotos.pl Foto: Orlen "podpadł" Lotosowi chęcią fuzji

Zarząd gdańskiej Grupy Lotos może zaskarżyć do prokuratury władze płockiego Orlenu - dowiaduje się nieoficjalnie "Parkiet". Powodem miałyby być ostatnie wypowiedzi przedstawicieli płockiego koncernu dotyczące połączenia obu firm.

Prawnicy Grupy Lotos od co najmniej kilku dni przygotowywali materiały, które mogłyby się stać podstawą złożenia wniosku w prokuraturze.

- Owszem, analizuje się wpływy pojawiających się pogłosek o fuzji na działalność spółki - przyznaje anonimowo przedstawiciel firmy. Inne źródło mówi nieoficjalnie, że takie ekspertyzy są już gotowe.

Materiały prawne mają potwierdzać, że niepokój, jaki wywołały wypowiedzi Orlenu może zaszkodzić negocjacjom na temat kredytowania programu rozwoju Lotosu.

Tę kwestię poruszył zresztą już we wtorek prezes firmy Paweł Olechnowicz. Również związki zawodowe w Lotosie uważają fuzję z Orlenem za szkodliwą i sprzeczną z rządowym programem dla sektora naftowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane