• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Lotos wciąż w zawieszeniu

Lotos wciąż w zawieszeniu
Foto: TVN24 Foto: Co dalej z Lotosem?

Resort skarbu w najbliższym półroczu nie podejmie decyzji odnośnie przyszłości Grupy Lotos - poinformował w środę podczas komisji skarbu wiceminister skarbu Jan Bury.

W grudniu ub.r. proces prywatyzacji Lotosu zakończył się bez rozstrzygnięcia, po tym, gdy do resortu skarbu nie wpłynęła żadna oferta wiążąca w sprawie zakupu akcji gdańskiej rafinerii.

- Na chwilę obecną żadne decyzje dotyczące Grupy Lotos nie zostały podjęte. Myślę, że w najbliższym półroczu takiej jednoznacznej decyzji co do przyszłości Lotosu i przyszłego właściciela minister skarbu nie podejmie. Oczekuję, że Lotos skupi się na zwiększeniu wydobycia ropy naftowej i zwiększeniu swojego zaangażowania w poszukiwanie gazu - powiedział podczas obrad komisji Bury. Dodał, że być może do projektów wydobywczych Lotos powinien znaleźć partnera, który dysponuje odpowiednimi technologiami.

Różne warianty

Odnosząc się do kwestii prywatyzacji koncernu, poinformował: - Są analizowane różne scenariusze. Rozważamy zarówno wariant kolej próby sprzedaży akcji Lotosu inwestorowi strategicznemu, możliwości zbycia akcji przez giełdę inwestorom rozproszonym, (...) a także wariant mieszany - część akcji trafiłaby do inwestora strategicznego, a część sprzedalibyśmy przez giełdę. Są rozważane różne warianty - zaznaczył.

Bury podkreślił też, że pomysł ewentualnego połączenie PKN Orlen i Grupy Lotosu nie wyszedł z resortu skarbu.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane