• rozwiń
  • WIG20 2160.85 +0.28%
  • WIG30 2447.12 +0.30%
  • WIG 56938.10 +0.28%
  • sWIG80 11462.95 +0.10%
  • mWIG40 3639.55 +0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:02

Dostosuj

Lotek wybrał operatora

Lotek wybrał operatora
Foto: TVN24 Foto: TS twierdzi, że ze starym operatorem tym razem podpisał bardziej korzystna umowę niż poprzednio

Nowym operatorem gier liczbowych Totalizatora Sportowego będzie konsorcjum firm Data Trans z Warszawy oraz Gtech Corporation z USA - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele TS.

Jak podał Totalizator Sportowy, warunki nowej umowy pozwalają zaoszczędzić średnio ponad 113 mln zł brutto rocznie, w okresie 2011-2018. Spółka szacuje, że w ciągu tego okresu TS zyska na tym ok. 793 mln zł. Dane te są oparte o prognozy przychodów TS.

- Nowa umowa jest też znacznie bardziej elastyczna od obecnej i daje Totalizatorowi możliwości wprowadzenia nowoczesnych produktów - podała spółka.

Historia przetargu

Przetarg na wybór nowego operatora gier liczbowych i systemów towarzyszących Totalizator Sportowy uruchomił na początku kwietnia.

5 maja cztery podmioty złożyły swoje oferty - konsorcjum firm Data Trans sp. z o.o. z Warszawy oraz Gtech Corporation z USA, Intralot SA z Grecji, Scientific Games INT z Austrii oraz ZPR SA z Warszawy. Do kolejnego etapu przetargu ze względów formalnych nie zostało dopuszczone ZPR SA z Warszawy.

Obecnie operatorem TS jest międzynarodowa firma Gtech, jedna z największych na świecie w tej branży. 30 listopada 2011 roku kończy się jej umowa z polską spółką. Do tego czasu TS musi mieć już wdrożony nowy system.

Proces wyboru operatora w Totalizatorze Sportowym nadzorował minister skarbu Aleksander Grad. Umowa z potencjalnym operatorem nie będzie objęta klauzulą poufności. TS będzie musiał wystąpić o opinię do ministra finansów przed zawarciem ostatecznej umowy.

Totalizator Sportowy jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Realizuje monopol państwa w zakresie gier liczbowych i loterii pieniężnych

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane