• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

LOT pod piramidy nie zawiezie

LOT pod piramidy nie zawiezie
Foto: TVN24 Foto: LOT pod piramidy nie zawiezie

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają połączenia do Egiptu, Libanu i Syrii. Z krajowym przewoźnikiem nie będzie można tam polecieć przez większą część maja i czerwca, ale nie ma pewności, czy później połączenia te zostaną wznowione.

LOT skarży się na problemy z obsługą samolotów na tamtejszych lotniskach i drastyczny spadek zainteresowania lotami na Bliski Wschód.

Według przedstawicieli polskich linii, ruch jest utrudniony zwłaszcza na lotnisku w Kairze. Samoloty mają tam trudności z obsługą techniczną, a na tankowanie czy catering muszą czekać nawet siedmiokrotnie dłużej niż zwykle. Problemy są szczególnie odczuwane w nocy. To wszystko powoduje problemy z utrzymaniem rozkładu lotów.

Jak podano, połączenie z Kairem zostanie zawieszone od 2 maja do 30 czerwca. Z Warszawy do Bejrutu nie polecimy między 7 maja a 23 czerwca, zaś do Damaszku maszyny polskiego przewoźnika nie będą latać po między 12 maja a 20 czerwca.

Pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na rejsy do tych krajów, będą informowani o zmianach i proponowany im będzie m.in. zwrot pieniędzy za bilet.

- Zdecydowaliśmy na razie od maja do czerwca tego roku zawiesić nasze połączenia do Egiptu, Libanu oraz Syrii. Jest mniejsze zainteresowanie pasażerów, a także wciąż niepewna sytuacja społeczno-polityczna w tych krajach - powiedział rzecznik LOT-u Leszek Chorzewski.

Jak dodał, że nie ma jeszcze decyzji, czy i kiedy kierunki te wrócą do rozkładu PLL LOT.

Jedynym położonym w tym rejonie lotniskiem, z jakiego LOT w tym czasie zamierza korzystać pozostanie port lotniczy w Tel Awiwie.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane