• rozwiń
  • WIG20 2193.79 -0.61%
  • WIG30 2494.70 -0.59%
  • WIG 58208.89 -0.41%
  • sWIG80 11664.34 +0.47%
  • mWIG40 3802.39 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:39

Dostosuj

LOT pięknieje w oczach inwestorów?

LOT pięknieje w oczach inwestorów?
Foto: TVN24 Foto: LOT wychodzi na prostą

- Zainteresowanie udziałem w prywatyzacji PLL LOT wyrażają zarówno inwestorzy branżowi, jak i finansowi - powiedział wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. W spółce trwa obecnie restrukturyzacja, która ma usprawnić proces jej sprzedaży.

- Nie chciałbym mówić o żadnej nazwie, czy to o inwestorach branżowych, czy finansowych. Trwa proces poszukiwania inwestorów wszczęty przez doradcę prywatyzacyjnego Morgan Stanley (LOT wybrał go w sierpniu ub.r. - red.). W kontakcie pozostaje szereg inwestorów, którzy wyrażają swoje zainteresowanie udziałem w prywatyzacji LOT-u - powiedział podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu Gawlik. Jak podkreślił, gdy złożone zostaną oficjalne oferty, wówczas będzie można mówić wprost o zainteresowanych LOT-em inwestorach.

LOT na prostą

Wiceminister powiedział też, że jego resort nie będzie wskazywał terminu sprzedaży PLL LOT. - Proces prywatyzacji i restrukturyzacji spółki jest prowadzony równolegle. Minister skarbu stoi na stanowisku, iż obydwa procesy powinny być realizowane jednocześnie. Restrukturyzacja da szansę przewoźnikowi na odzyskanie zdolności konkurowania na rynku - podkreślił.

Dodał, że sytuacja LOT-u niewątpliwie się poprawia. - Jest jeszcze daleka droga do zadowolenia. Wynik za 2010 już powinien być lepszy, zaś poprawy sytuacji należy oczekiwać w roku 2011 - powiedział Gawlik.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane