• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

LOT nielot

LOT nielot
Foto: TVN24 Foto: LOT zrezygnuje z nieopłacalnych połączeń

LOT likwiduje połączenia - informuje "Polska". Od 30 marca nie będzie już można polecieć np. z Wrocławia do Brukseli czy z Gdańska do Hamburga. Przewoźnik zamknie też kilka połączeń ze stolicy. Powodem jest niska opłacalność tych połączeń.

Z letniego rozkładu wypadną rejsy z Warszawy do Oslo, Wenecji i Lyonu, a możliwe, że także do Stuttgartu. Przewoźnikowi się one po prostu nie opłacają.

Z informacji, do jakich dotarła "Polska" wynika, że połączenie Gdańsk - Hamburg przyniosło spółce ponad 670 tys. zł strat. To jednak nic w porównaniu ze stratami, jakie przynoszą rejsy Warszawa - Lyon (3,3 mln zł), Warszawa - Oslo (6,4 mln) oraz rekordowo nieopłacalny Warszawa - Dublin. To ostatnie połączenie kosztowała firmę w ubiegłym roku prawie 8 mln zł.

Konkurencja tanich linii
Tak słabe wyniki to efekt drogiego paliwa i ostrej rywalizacji z tanimi liniami. Za przykład może tu posłużyć Ryanair, który w ubiegłym roku zaczął latać z Okęcia do stolicy Irlandii, czy Norwegian, który oferuje nawet o 30 proc. niższe ceny biletów do krajów skandynawskich.

Nie lepiej jest na trasach transatlantyckich, na których LOT po raz pierwszy od sześciu lat przestał zarabiać. W zeszłym roku firma straciła nad Atlantykiem ponad 27 mln zł. Jeśli chodzi o trasy do USA, to zarabiają - choć i tak niewiele - tylko te Rzeszowa i Krakowa do USA. Coraz więcej podróżnych wybiera bowiem lot za ocean z przesiadkami, korzystając z usług zagranicznych przewoźników.

prm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane