• rozwiń
  • WIG20 2160.75 -0.51%
  • WIG30 2455.47 -0.38%
  • WIG 57443.25 -0.07%
  • sWIG80 11670.76 +0.12%
  • mWIG40 3755.86 +0.14%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:26

Dostosuj

Temat: Polski Dreamliner LOT-u

LOT nie zawiesza połączeń z Egiptem. Na razie do końca tygodnia

LOT nie zawiesza połączeń z Egiptem. Na razie do końca tygodnia
Foto: tvn24 Foto: LOT: w tej chwili sytuacja wygląda tak, że latamy do Kairu planowo cztery razy w tygodniu

Mimo niespokojnej sytuacji w Egipcie Polskie Linie Lotnicze LOT nie zawieszają na razie połączeń z Kairem. Przedstawiciele przewoźnika podkreślają, że w tamtą stronę wprawdzie samoloty nie są pełne, ale za to z powrotem prawie nie ma wolnych miejsc.

- W tej chwili sytuacja wygląda tak, że latamy do Kairu planowo cztery razy w tygodniu, tj. we wtorek, czwartek, w sobotę i niedzielę. Na chwilę obecną decyzja jest taka, że utrzymujemy loty zgodnie z planem - powiedziała w czwartek dziennikarzom rzeczniczka LOT Barbara Pijanowska-Kuras.

Jak zastrzegła taka decyzja dotyczy lotów do końca tygodnia. Gdyby sytuacja na miejscu się zmieniła i miała negatywny wpływ na bezpieczeństwo pasażerów czy załóg, połączenia mogą zostać zawieszone. Rzeczniczka zaapelowała do pasażerów, by przybywali na lotnisko przed rozpoczęciem godziny policyjnej.

W pogotowiu

LOT deklaruje też, że w razie czego jest gotowy do ewentualnych dodatkowych lotów, gdyby potrzebna była ewakuacja naszych rodaków z Egiptu.

Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz podkreślił, że partnerem spółki w Star Alliance jest EgyptAir, z którym nasz przewoźnik jest w stałym kontakcie. - Mamy bezpośrednie informacje o sytuacji na lotnisku w Kairze. (...) Jeśli EgyptAir stwierdzi, że z jakichkolwiek powodów lotnisko nie jest strefą, w której można wykonywać rejsy, to natychmiast podejmiemy odpowiednie decyzje - zaznaczył.

W ubiegłym tygodniu przez Egipt przetoczyła się fala zamieszek wywołanych tym, że siły bezpieczeństwa przystąpiły do likwidowania w Kairze dwóch obozowisk stronników odsuniętego od władzy prezydenta Mohammeda Mursiego. Zwolennicy obalonego prezydenta utrzymują, że w ich szeregach zginęło 3 tys. ludzi, władze informują o 638 zabitych i ok. 4 tys. rannych. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy, w niektórych regionach godzinę policyjną.

Do zamieszek doszło w ostatnich dniach w jednym z kurortów nad Morzem Czerwonym - Hurghadzie; jednak w miejscach oddalonych od obiektów turystycznych.

W środę Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaapelowało do Polaków, aby nie wyjeżdżali do Egiptu. Rzecznik resortu Marcin Bosacki powiedział, że sytuacja w kurortach jest obecnie bezpieczna, ale istnieje bardzo duże ryzyko, że może się ona w najbliższym czasie pogorszyć. Wcześniej resort podniósł stopień zagrożenia dla podróżnych do trzeciego w czterostopniowej skali.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane