• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

LOT na diecie przed prywatyzacją

LOT na diecie przed prywatyzacją
Foto: TVN24 Foto: LOT przechodzi kurację

W poniedziałek walne zgromadzenie akcjonariuszy grupy kapitałowej Polskie Linie Lotnicze LOT ma zadecydować o sprzedaży czterech z 12 spółek grupy - czytamy w "The Wall Street Journal Polska". Według gazety jest to przygotowanie LOT-u do prywatyzacji.

Trzy z czterech lotowskich spółek - GTL-LOT Usługi Lotniskowe (Katowice), WRO-LOT Usługi Lotniskowe (Wrocław), oraz LOT Ground Services - ma przejąć Towarzystwo Finansowe Silesia, które jakiś czas temu wspólnie ze Skarbem Państwa odkupiło 25 proc. udziałów w PLL LOT od syndyka masy upadłościowej Swissaira. Czwartą sprzedawaną firmą jest Casinos Poland, ale jej nabywca nie jest jeszcze znany. Zgodnie z prawem, musi być to podmiot z branży hazardowej.

Biznes wysokich lotów

Zdaniem analityków odchudzenie LOT-u ułatwi Skarbowi Państwa rozmowy z przyszłym partnerem strategicznym przewoźnika. - TF Silesia, która także należy do Skarbu Państwa, oraz sam Skarb Państwa będą mogli zaoferować inwestorowi nie tylko akcje PLL LOT, ale także w spółkach handlingowych (usługi naziemne), a to naprawdę dobry biznes - przekonuje Zbigniew Sałek, wiceszef Międzynarodowego Stowarzyszenia Menedżerów Lotnisk.

Chociaż - według ostatnich doniesień - do prywatyzacji LOT-u nie dojdzie raczej w tym roku, to resort podtrzymuje chęć szybkiego sprzedania grupy. Jednym z możliwych nabywców jest niemiecka Lufthansa.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane