• rozwiń

LOT-em taniej

LOT-em taniej
Foto: Archiwum Foto: LOT-em będzie teraz taniej

LOT obniża opłaty paliwowe - to znaczy, że stanieją bilety polskich linii lotniczych. W zależności od trasy za bilety polskiego przewoźnika zapłacimy od 20 do 30 złotych mniej.

Podobne decyzje podjęły już wcześniej inne europejskie linie lotnicze, Lufthansa, British Airways czy SAS. W tych liniach obniżki były większe niż w polskiej firmie, bo na przykład trasach międzykontynentalnych wynosiły równowartość nawet 400 złotych.

Opłaty paliwowe spadają, bo tanieje ropa naftowa. Dzisiaj za baryłkę tego surowca płacono w Londynie około 50 dolarów, czyli 1/3 ceny z połowy tego roku.

- Zdecydowaliśmy się obniżyć opłaty paliwowe w związku ze zmianą cen paliw na rynkach światowych – mówił rzecznik LOT Wojciech Kądziołka.

Niższe opłaty paliwowe dotyczą zarówno tras krajowych, jak i międzynarodowych. Na przykład w rejsach między Szwajcarią a Polską wysokość opłaty zmniejsza się z 43 USD (ok. 131 zł) do 31 USD (ok. 94 zł), Wielką Brytanią a Polską z 39 USD (ok. 118 zł) do 30 USD (ok. 91 zł); między Polską a Niemcami oraz Polską i Austrią opłatę obniżono z 54 USD (ok. 165 zł) do 43 USD (ok. 131 zł).

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane