• rozwiń

LOT do wynajęcia

LOT do wynajęcia
Foto: TVN24 Foto: LOT stawia na czartery

Świeżopowołany prezes LOT Sebastian Mikosz stawia na czartery. Polskie Linie Lotnicze LOT już niedługo uruchomią połączenia czarterowe pod marką LOT Charters. Do końca tego roku LOT chce w wynajmowanych lotach przewieźć 400 tys. pasażerów.

- W ciągu ostatniej dekady przewozy czarterowe w Polsce stale rosną. PPL LOT spodziewa się, że jeszcze w tym roku z czarterów skorzysta 400 tys. pasażerów na trasach krótko- i długodystansowych. Pozwoli to spółce osiągnąć 25-proc. udział w rynku czarterowym - tłumaczył decyzję spółki jej wiceprezes ds. handlowych Paweł Pudłowski. Chociaż podkreślił, że nowy projekt wiąże się z kosztami, to LOT ma nadzieję, że własna baza, zarówno maszyn, jak i personelu, pozwoli ograniczyć je do minimum.
- Planujemy w tym roku uzyskać bardzo przyzwoity zysk - powiedział Pudłowski.

Pod koniec marca zarząd PLL LOT podjął decyzję o likwidacji swojej spółki Centralwings - tanich linii, wykonujących pod koniec działalności loty czarterowe. Spółka zakończyła funkcjonowanie stratą ok. 290 mln zł

Skąd, dokąd i jak?

Pierwszy samolot LOT Charters ma polecieć 1 czerwca. Większość połączeń będzie realizowana przez sześć Boeingów 737-400. W dłuższe trasy np. do Meksyku, Tajlandii czy na Karaiby latać będzie Boeing 767.

Z Warszawy LOT Charters będzie latał m.in. do Salonik, Heraklionu, Barcelony, Dubrownika, Lizbony, Szarm el-Szejk, na Rodos. Czartery będą kursować także z portów regionalnych: Gdańska, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic i Krakowa.

Loty czarterowe są organizowane przez touroperatorów, którzy organizują transport do wybranej miejscowości. Loty czarterowe przeważnie są oferowane w sezonie letnim do miejsc letniskowych, a w miesiące zimowe np. do kurortów narciarskich. Współpracę z LOT Chartes nawiązało już kilkunastu touroperatorów, wśród nich m.in. Orbis Travel, TUI, Neckerman, Triada. LOT Charters zamierza wprowadzić także ofertę Czarter-Mix, w ramach której na lot charterowy będą mogli kupić bilet także klienci indywidualni.

mkg ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane