• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

LOT czyha na potknięcie Lufthansy

LOT czyha na potknięcie Lufthansy
Foto: TVN24 Foto: O reakcji PLL LOT mówi rzecznik linii, Andrzej Kozłowski

Polskie Linie Lotnicze LOT mogą zarobić na strajku niemieckich pilotów linii Lufthansa i Germanwings. Przewoźnik oferuje miejsca na pokładach swoich samolotów i deklaruje możliwość zamiany maszyn na większe na trasach do niemieckich portów lotniczych. Strajk w Lufthansie i Germanwings, który rozpoczął się w poniedziałek o północy i ma potrwać do czwartku.

Pasażerowie, którzy nabyli bilety na odwołane rejsy, o ewentualny zwrot kosztów mogą ubiegać się u niemieckich przewoźników.

Chcąc skorzystać z miejsc na pokładach LOT-u, muszą kupić bilet po cenie rynkowej. A to wydatek co najmniej 2 tys. zł. Tyle bowiem kosztuje przelot w obie strony z warszawskiego Okęcia do portów w Monachium i Berlinie wykupiony dzień lub dwa przed terminem podróży.

LOT proponuje większe samoloty

Początkowo głośno było o uruchomieniu dodatkowych rejsów LOT-u do Niemiec. Jak wyjaśnił jednak w TVN24 rzecznik PLL LOT, Andrzej Kozłowski, polskie linie oferują pasażerom zmierzającym do Niemiec wolne miejsca w swoich samolotach. Nie wykluczają też zamiany maszyn na większe.

Tymczasem stratę niemieckich linii w czasie strajku ocenia się na ok. 200 mln euro.

mon ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane