• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

LOT chciałby być jak najwięksi

LOT chciałby być jak najwięksi
Foto: TVN24 Foto: LOT chciałby się rozsiąść na Okęciu

- Polskie Linie Lotnicze LOT chciałyby mieć własny terminal na lotnisku Okęcie - powiedział prezes spółki Sebastian Mikosz. Dodał, że władze PLL LOT prowadzą już rozmowy w tej sprawie z dyrekcją warszawskiego portu.

- Bardzo chciałbym, aby LOT miał swój terminal na lotnisku, które jest naszym portem macierzystym. Propozycję budowy terminalu dla LOT złożyliśmy dyrekcji Okęcia i w tej kwestii prowadzimy rozmowy - mówił Mikosz.

Według niego LOT-owski terminal przyczyniłby się do szybszej obsługi pasażerów, a także do rozwoju nie tylko samej spółki, ale i lotniska. Jako przykład linii w Europie, które mają własne terminale, wskazał niemiecką Lufthansę i jej terminal w Monachium oraz British Airways - Terminal 5 na londyńskim Heathrow.

Pieniądze to nie problem

W opinii prezesa Mikosza problem terminalu dla LOT-u nie wiąże się z kwestią finansowania tej inwestycji, ale współpracy z władzami Okęcia. - Jestem wstanie znaleźć pieniądze na ten projekt. Liczę na współpracę z władzami portu. Jest ona dla nas priorytetem - podkreślił prezes spółki, która ubiegły rok zakończyła z ponad 700 mln zł straty.

Przewoźnik omawia z dyrekcją portu nie tylko kwestie terminalu, ale również stawki opłat lotniskowych, m.in. za korzystanie z infrastruktury lotniska, jakie LOT uiszcza dla Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

W opinii prezesa Mikosza, narodowy przewoźnik jest jedyną linią, która jest zainteresowana rozwojem stołecznego portu. - Żadna inna linia lotnicza takiego zainteresowania nie wykazuje. A nasze zniknięcie z lotniska, czy też problemy finansowe, oznaczają de facto problemy Okęcia. Jeśli jakaś linia miałaby nas zastąpić na połączeniach, które my wykonujemy, to zrobi to tylko po to, żeby wywieźć pasażerów do innego, większego portu przesiadkowego - podkreślił szef PLL LOT.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane