• rozwiń
  • WIG20 2323.55 -0.03%
  • WIG30 2671.09 -0.15%
  • WIG 60508.23 -0.03%
  • sWIG80 11974.92 +0.69%
  • mWIG40 4101.41 -0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:56

Dostosuj

LOT bliski uziemienia? Problemem Bruksela

LOT bliski uziemienia? Problemem Bruksela
Foto: tvn24 Foto: Bruksela odmówi zgody na pomoc dla LOT-u?

Bruksela najchętniej odmówiłaby zgody na pomoc publiczną dla LOT - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita". Oficjalnie w Brukseli można usłyszeć, że negocjacje w sprawie pomocy publicznej dla polskiego przewoźnika wciąż trwają i nie będzie żadnych komentarzy. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Komisja Europejska jest negatywnie nastawiona do pomocy dla LOT.

O tym, że LOT nie będzie traktowany w Brukseli z pobłażaniem, wiadomo od jakiegoś czasu - twierdzi "Rzeczpospolita".

- Komisja ma wątpliwości, czy plan restrukturyzacji LOT jest zgodny z wytycznymi UE w sprawie pomocy dla przedsiębiorstw - mówił rzecznik KE Antoine Colombani, kiedy na początku listopada informował o wszczęciu postępowania oceniającego, czy przyznanie LOT-owi 200 mln euro pomocy restrukturyzacyjnej jest zgodne z unijnymi zasadami.

Nie do wiary?

W to, że Bruksela mogłaby nie wyrazie zgody na wsparcie LOT publicznymi pieniędzmi, nie chce wierzyć wiceminister skarbu Rafał Baniak, który nadzoruje naprawę przewoźnika.

- LOT poprawia wyniki, co potwierdza, że przyjęty plan restrukturyzacji jest realny i daje szansę na trwałe odzyskanie rentowności. Lepsze wyniki finansowe mogą pomóc w rozmowach z Komisją Europejską - mówi Rafał Baniak.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane