• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Londyńskie metro zastrajkuje

Londyńskie metro zastrajkuje
Foto: sxc.hu Foto: We wrześniu i październiku planują całą serię strajków w londyńskim metrze

W najbliższy poniedziałek ma rozpocząć się seria strajków tysięcy pracowników londyńskiego metra. Rozmowy mające zakończyć debatę o zwolnieniach zostały zerwane - poinformował związek zawodowy RMT, zrzeszający pracowników transportu.

Według RMT rozmowy zerwano, ponieważ zarząd londyńskiego metra nie zamierza porzucić planu redukcji liczby pracowników na stacjach i w punktach sprzedaży biletów.

Sekretarz generalny związku zawodowego RMT Bob Crow uważa, że zwolnienie 800 pracowników i likwidacja części kas biletowych zagrożą bezpieczeństwu metra i jego pasażerów. - Możemy siedzieć i czekać na wielką katastrofę, patrząc jak metro zamienia się w śmiertelną pułapkę, ale możemy też wstać i walczyć o dobro i bezpieczeństwo pasażerów i pracowników metra. W poniedziałek będziemy protestować w imię bezpieczeństwa i bezpiecznego poziomu zatrudnienia - powiedział Crow.

Przedstawiciele metra twierdzą natomiast, że rozmowy zostały zerwane z powodu "nieracjonalnych warunków", jakie postawił związek RMT. Howard Collins z zarządu londyńskiego metra powiedział, że zmniejszenie liczby pracowników w kasach biletowych wynika z upowszechnienia się automatów do sprzedaży biletów, z których pasażerowie korzystają coraz chętniej.

Podkreślał też, że bezpieczeństwo nie zostanie narażone na szwank. Zdaniem Collinsa strajk jest zupełnie niepotrzebny. Narazi jedynie londyńczyków na niedogodności, a strajkujących na utratę wynagrodzeń.

Strajki planowane na okres między 6 września a 28 października wywołają niewątpliwie duże zamieszanie i zakłócą funkcjonowanie podziemnej kolei, z której każdego dnia korzysta ok. trzech milionów pasażerów.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane