• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Londyńscy finansiści uzależnieni od kokainy

Londyńscy finansiści uzależnieni od kokainy
Foto: sxc.hu Foto: Kokaina jest coraz bardziej popularna

Pracownicy londyńskiego centrum finansowego City zażywają coraz więcej kokainy. Jako przyczynę wzrostu popularności narkotyków w ostatnim roku, brytyjski dziennik "Evening Standard" wskazuje kryzys gospodarczy.

Gazeta powołuje się na dane z organizacji "Life Works", którą kieruje były finansista Don Serratt, pracujący z uzależnionymi osobami z City.

Organizacja odnotowała, że w trzech miesiącach do września 2009 roku udzieliła ona pomocy o 25 procent większej liczbie osób uzależnionych, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Łagodzą lęk

Według Serratta, który pracował dla banków Bear Sterns i Creditanstalt, setki pracowników londyńskiego centrum finansowego uciekają się do narkotyków, by złagodzić lęk przed utratą pracy. - Wielu pracowników w bankowości inwestycyjnej to ludzie uzależnieni od adrenaliny, którzy pracują po sto godzin tygodniowo i wielu z nich wpada w pułapkę, jaką jest kokaina lub "speed" - wyjaśnił były bankier.

Eks-narkoman krytykuje i ostrzega

Serrat, który sam był uzależniony od alkoholu i narkotyków, skrytykował firmy za brak przeciwdziałania wzrostowi konsumpcji narkotyków. Ostrzegł też tych, którzy uciekają się do nich, by złagodzić niepokój: - Człowiek uzależniony, pełen niepokoju, im bardziej jest zaniepokojony, tym więcej kokainy bierze, a im więcej jej bierze, tym bardziej rośnie jego niepokój - wyjaśnił.

nsz//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane