• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Lis wziął "Newsweek"

Lis wziął "Newsweek"
Foto: TVN24 Foto: Tomasz Lis stanie na czele "Newsweeka"

Tomasz Lis, który trzy tygodnie temu został zwolniony z funkcji redaktora naczelnego "Wprost", zostanie wkrótce szefem tygodnika "Newsweek Polska" - podało Radio Zet. Do tego czasu funkcję szefa tygodnika będzie pełnić Aleksandra Karasińska, która we "Wprost" była zastępczynią Lisa. Dotychczasowy redaktor naczelny "Newsweeka" dostał wypowiedzenie z pracy.

Jak dowiedział się "Press", w poniedziałek w redakcji polskiego "Newsweeka" pojawiła Edyta Sadowska, prezes Ringier Axel Springer Polska, wydawcy tygodnika. Wręczyła wypowiedzenia kilku osobom z kierownictwa pisma, w tym Wojciechowi Maziarskiemu. Dziennikarzy poinformowała, że tygodnik czeka głęboka zmiana formuły. "Newsweek Polska" na swojej stronie internetowej potwierdził zmiany we władzach redakcji.

Idzie nowe

Według informacji "Press" w tygodniku pojawią się redaktorzy, którzy odeszli z "Wprost" po zwolnieniu stamtąd Lisa. Nieoficjalnym powodem był nowy projekt internetowy dziennikarza. W akcie solidarności z Lisem wypowiedzenia złożyli wydawca Tomasz Plata, sekretarz redakcji Łukasz Ramlau, szefowa działu społecznego Renata Kim i szef działu gospodarczego Ryszard Holzer. Ze współpracy z "Wprost" zrezygnowali też felietoniści: Krzysztof Materna, Zbigniew Hołdys, Marcin Meller i Grzegorz Markowski oraz rysownik Jacek Fedorowicz.

mkg//mat/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane