• rozwiń

Linux przekonuje producentów

Jeden z największych na świecie producentów komputerów Lenovo, chce sprzedawać laptopy wyposażone w system operacyjny Linux.

Producent ogłosił decyzję na corocznej konferencji poświęconej darmowemu systemowi operacyjnemu "Świat Linuxa", która rozpoczęła się dziś w San Francisco. Jak mówili przedstawiciele Lenovo, laptopy z zainstalowanym Linuxem powinny pojawić się na rynku pod koniec roku.

Lenovo nie jest jedyną firmą, która myśli poważnie o użytkownikach Linuxa. Już kilka miesięcy temu amerykański gigant komputerowy Dell ogłosił, że wprowadzi na rynek komputery z zainstalowanym tym właśnie systemem operacyjnym. Ponoć Michael Dell, szef firmy, zdecydował się na takie posunięcie pod wpływem powtarzających się sugestii klientów, aby sprzedawać wyposażony w Linuxa sprzęt.

Linux jest darmowym systemem operacyjnym stworzonym prawie 16 lat temu jako alternatywa dla Windowsa produkcji Microsoftu. Szacuje się, że w tym środowisku pracuje 6 proc. użytkowników komputerów. Mniej więcej tyle samo wybiera produkt firmy Apple - Macintosh.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane