• rozwiń
  • WIG20 2169.02 +0.60%
  • WIG30 2456.65 +0.60%
  • WIG 57127.74 +0.40%
  • sWIG80 11473.63 -0.14%
  • mWIG40 3654.10 +0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:04

Dostosuj

Linie lotnicze na celowniku Brukseli

Linie lotnicze na celowniku Brukseli
Foto: sxc.hu Foto: Lotnicze alianse znalazły się pod lupą Brukseli

Komisja Europejska rozpoczęła w poniedziałek dwa oddzielne dochodzenia antymonopolowe przeciwko niektórym członkom sojuszów lotniczych Star Alliance i Oneworld. Bruksela podejrzewa, że ich porozumienia o lotach nad Atlantykiem mogą łamać unijne przepisy.

Dochodzenie dotyczy porozumień, które zawarli członkowie Star Alliance - Air Canada, Continental, Lufthansa i United, oraz podobnych umów między członkami Oneworld - American Airlines, British Airlines i Iberia.

Komisja Europejska poinformowała, że porozumienia dotyczyły koordynacji działań handlowych, marketingowych i działalności operacyjnej na najważniejszych szlakach między UE a Ameryką Północną. - Kwestionowany poziom współpracy wydaje się być dużo szerszy niż zwyczajna współpraca między tymi liniami i innymi członkami Star Alliance i Oneworld - poinformowała Komisja.

KE oświadczyła, że sprawdzi, czy te wspólne działania mogą prowadzić do ograniczenia konkurencji, która może uderzyć w konsumentów lub inne firmy. Dodała też, że rozpoczęcie dochodzenia nie oznacza, że Komisja ma przesądzające dowody naruszenie prawa. Poinformowała też, że nie ma wyznaczonego terminu, w którym musi skończyć dochodzenie.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane