• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Lidl-a sprzedam

Lidl-a sprzedam
Foto: TVN24 Foto: Kto kupi Lidla?

Polska sieć firmy Lidl idzie na sprzedaż. Właściciela zmieni 260 sklepów, a wartość transakcji może sięgnąć nawet ćwierć miliarda euro – donosi Rzeczpospolita”. To kolejna sieć handlowa z kapitałem zagranicznym, która zdecydowała się na wyjście z polskiego rynku detalicznego.

- Decyzja zapadła niedawno, a oferty są dopiero wysyłane – mówi „Rz” źródło zbliżone do transakcji. Głównym kandydatem do przejęcia jest niemiecki Aldi, który niedawno otworzył pierwsze sklepy w naszym kraju.

Jednak, według informacji „Rz”, do gry o sklepy Lidla włączy się także francuska grupa Auchan. Jednak lista chętnych do przejęcia Lidla dopiero się tworzy.

– Nie komentujemy naszych planów inwestycyjnych – powiedziała Dorota Patejko, dyrektor komunikacji Auchan Polska.

– Nie udzielamy żadnych informacji dotyczących wewnętrznych spraw firmy – skomentowała Marzena Cielek z polskiego oddziału sieci Aldi. Zarówno polski oddział, jak i centrala Lidla odmówiły komentarza.

Polski rynek - trudny rynek

Mimo ogromnego potencjału naszego rynku, Lidl rozwija się dosyć wolno. Ma ponad 260 sklepów, a jego szacunkowe przychody w 2007 r. wzrosły o kilkanaście procent, do 1,88 mld zł, podczas gdy konkurencja może się pochwalić ponad dwukrotnie wyższym tempem.

Właściciele Lidla mają kłopoty nie tylko w Polsce. Z doniesień niemieckiej prasy wynika, że ta dyskontowa sieć wycofa się również z rynku norweskiego. Lidl, podobnie jak działające również w naszym kraju hipermarkety Kaufland, należy do grupy Schwarz, której roczne przychody wynoszą około 50 mld euro.

W ciągu ostatnich dwóch lat z polskiego rynku wycofały się także holenderski Ahold, niemiecki Plus czy francuski Geant ze swoją marką dyskontową Leader Price.

mwr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane