• rozwiń

LG wciąż pod szczęśliwą gwiazdą

LG wciąż pod szczęśliwą gwiazdą
Foto: LG Foto: LG: Telewizory płaskie, zyski grube...

Branża elektroniczna ma się całkiem nieźle: po zaskakująco dobrych wynikach Apple także koreański LG Electronics ma się czym chwalić. Jego zysk w II kwartale wzrósł o 62 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Firma zarobiła 1,15 biliona wonów, czyli równowartość 903 milionów dolarów.

Zyski firmy napędzała szczególnie sprzedaż produktów klasy premium, jak telefony z ekranem dotykowym Arena, a także telefonów komórkowych średniej klasy. LG jest trzecim na świecie wytwórcą telefonów komórkowych, w drugim kwartale tego roku jej sprzedaż osiągnęła rekordową liczbę 29,8 aparatów.

Wyniki LG Electronics pozytywnie zaskoczyły analityków, którzy w ankiecie Bloomberga prognozowali zysk o połowę niższy. LG wypracował tak dobre wyniki przede wszystkim ze względu na znakomitą sprzedaż swoich płaskich telewizorów i telefonów komórkowych.

Dział spółki, produkujący domowy sprzęt audiowizualny, zwiększył sprzedaż rok do roku aż ośmiokrotnie. Na tym rynku LG planuje zresztą dalszą ekspansję. Jeszcze w tym roku koreański koncern chce zwiększyć produkcję telewizorów LCD o 70 procent i sprzedać ich więcej niż jego japoński konkurent, spółka Sony.


LG Electronics ma w Polsce w Mławie fabrykę telewizorów, zaś pod Wrocławiem buduje zakład produkcyjny ekranów ciekłokrystalicznych oraz chłodziarek.

//sk/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane