• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Leroy Merlin łączy się z Conforamą

Leroy Merlin łączy się z Conforamą
Foto: TVN24 Foto: Leroy Merlin łączy się z Conforamą

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez firmę LeroyMerlin Inwestycje kontroli nad Conforamą. Obie firmy prowadzą w Polsce sieci supermarketów z materiałami budowlanymi i artykułami do wyposażenia mieszkań.

- Decyzją prezesa Urzędu spółka będzie mogła przejąć sklepy wielkopowierzchniowe Conforama, które oferują artykuły dekoracyjne i zagospodarowania wnętrz - czytamy w komunikacie UOKiK.

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek spółki Leroy-Merlin Inwestycje. Po jego przeprowadzeniu prezes Urzędu uznał, że "koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji". Zgodnie z przepisami, transakcja musi być zgłoszona Prezesowi UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Sklepy się łączą

Spółka Leroy-Merlin Inwestycje należy do grupy kapitałowej ADEO, która kontrolowana jest przez holding finansowy „Stowarzyszenie rodzina Mulliez", specjalizujący się w sprzedaży m.in. materiałów i artykułów do domu i ogrodu. W Polsce holding oraz członkowie tego stowarzyszenia prowadzą działalność za pośrednictwem m.in. marketów Leroy Merlin, Bricoman, Auchan i Decathlon.

Natomiast Conforama to sieć wielkopowierzchniowych sklepów zajmujących się sprzedażą detaliczną elementów wyposażenia domów: mebli, elektroniki użytkowej, oświetlenia i produktów dekoracyjnych. Powstała w 1998 roku, obecnie posiada 2 sklepy w Warszawie i jeden w Katowicach.

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane