• rozwiń

Lepsza koniunktura w sektorze usług w USA

Lepsza koniunktura w sektorze usług w USA
Foto: sxc.hu Foto: Wartość indeksu PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w czerwcu 61,2 pkt. wobec 58,1 pkt. miesiąc wcześniej - podano we wstępnym wyliczeniu. Analitycy oczekiwali w czerwcu wskaźnika na poziomie 58,0 pkt.

Indeks PMI composite w USA, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w czerwcu 61,1 pkt. wobec 58,4 pkt. miesiąc wcześniej. Wartość indeksu PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

Wskaźnik

Indeks PMI jest wskaźnikiem aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym w danym kraju. Powstaje na podstawie anonimowych ankiet wysyłanych do przedsiębiorców, którzy odpowiadają na pytania dotyczące swojej branży i oceniają jak zmieniła się sytuacja w branży w relacji do poprzedniego miesiąca pod kątem nowych zamówień, poziomu produkcji, dostaw zapasów oraz zatrudnienia. Do wyboru mają trzy stopnie oceny sytuacji jako: lepszą, gorszą lub taką samą.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane