• rozwiń

Lenovo z małą stratą

Lenovo z małą stratą
Foto: TVN24 Foto: Chiński producent komputerów pozytywnie zaskoczył analityków

Lepsze niż prognozowano wyniki czwartego na świecie producenta komputerów, Lenovo. Chiński koncern ogłosił w II kwartale 16 mln dolarów straty netto, czterokrotnie mniej niż spodziewali się analitycy. Według ekspertów, to jeden z efektów gigantycznego zastrzyku pieniężnego rządu w Pekinie.

Strata 16 milionów dolarów to wynik znacznie lepszy niż w poprzednim kwartale. W pierwszych trzech miesiącach roku straty koncernu sięgnęły aż 264 milionów dolarów.

Mimo lepszych danych, eksperci zauważają, że kryzys finansowy uderzył w Lenovo z większą siłą niż w innych producentów z branży informatycznej. Przychody spółki skurczyły się w ujęciu rocznym o ponad 17 procent. Jako przyczynę podają nie tylko globalne spowolnienie gospodarcze, ale i gwałtownie spadające ceny laptopów. Wskazują, że Lenovo popełnił błąd, kupując w 2004 roku oddział koncernu IBM produkujący właśnie laptopy.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane