• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Lekka prasa nie ma lekko

Lekka prasa nie ma lekko
Foto: TVN24 Foto: Ciężkie czasy dla lekkich tematów

Lekkie prasowe tematy przysłonięte chmurami recesji. AWR "Wprost" zawiesi wydawanie dwutygodnika "Wprost Light" - donosi "Presserwis". Problemy wydaje się mieć też najsłynniejszy polski tabloid - "Fakt". Jego wydawca Axel Springer Polska właśnie wręczył wypowiedzenia 24 etatowym pracownikom redakcji, a pozostałym obniżył pensje.

Według informacji "Presserwisu" od 9 listopada część treści z ”Wprost Light” zostanie przeniesiona na łamy ”Wprost”. Będą to sekcje: rozmowa niepolityczna, Butik, Uroda, Policja Mody i Wprost na weekend. ”Wprost” po dodaniu rubryk nieznacznie zwiększy objętość – o osiem stron, ale jego cena się nie zmieni (4,90 zł).

Jesteśmy w trakcie zmiany trybu wydawania ”Wprost Light”. Jeśli ten tytuł zostanie zawieszony, to tylko na jakiś czas. Ostateczna decyzja, czy i w jakiej formie będzie się w przyszłości ukazywał, jeszcze nie zapadła

kozłowska o wprost

Katarzyna Kozłowska, wydawca i zastępca redaktora naczelnego ”Wprost” i ”Wprost Light”, na pytanie, czy ”Wprost Light”, obecny na rynku od pół roku, całkowicie zniknie z kiosków, mówi: - Jesteśmy w trakcie zmiany trybu wydawania ”Wprost Light”. Jeśli ten tytuł zostanie zawieszony, to tylko na jakiś czas. Ostateczna decyzja, czy i w jakiej formie będzie się w przyszłości ukazywał, jeszcze nie zapadła.

Rentowność i sprawiedliwość to "Fakt"

Redukcja zatrudnienia jest jednym z elementów trwającego w naszej firmie od roku programu oszczędnościowego, który obejmuje także m.in. generalny przegląd kosztów, wzmacnianie działów sprzedaży, szkolenia, czy nową strukturę organizacji sprzedaży.

fakt zwolnienia

"Pressewris" donosi też, że z radykalne zmiany czekają też redakcję "Faktu". Zespół bulwarówki skurczy się o 24 szeregowych dziennikarzy. Ścisłe kierownictwo gazety zmiany ominą.

Jak tłumaczy Anna Gancarz-Luboń, PR manager Axel Springer Polska, zwolnienia mają pomóc w osiągnięciu założonego dla tytułu poziomu rentowności. – Redukcja zatrudnienia jest jednym z elementów trwającego w naszej firmie od roku programu oszczędnościowego, który obejmuje także m.in. generalny przegląd kosztów, wzmacnianie działów sprzedaży, szkolenia, czy nową strukturę organizacji sprzedaży.

Z kolie obniżki pensji mają na celu "wyrównanie poziomu wynagrodzeń i usunięcie nieuzasadnionych dysproporcji płacowych". Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez ”Presserwis” wynika, że pracownicy stracą od kilku do nawet kilkudziesięciu procent swoich pensji.

Po odchudzeniu redakcji znacznie zmniejszy się skład osobowy działów "polityka" i "opinie". Ze wstępnych ustaleń wynika, że w ”Fakcie” będzie teraz znacznie więcej zdjęć z podpisami, a mniej tekstów.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane