• rozwiń

Lecisz? Sprawdź, co cię czeka

Lecisz? Sprawdź, 
co cię czeka
Foto: TVN24 Foto: Co pasażer wiedzieć musi

- Co można wnieść na pokład samolotu, jak przewieźć zwierzę i jakie dokumenty trzeba mieć planując podróż samolotem - tego pasażerowie linii lotniczych mogą się dowiedzieć z poradnika, który opracował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Przewodnik jest podzielony na dziewięć części: "bagaż", "dokumenty", "na lotnisku", "kontrola bezpieczeństwa", "podróż z dzieckiem", "osoby niepełnosprawne", "transport zwierząt", "informacje celne" i "dodatkowe informacje".

- Spotykamy się z pytaniami pasażerów, które są zupełnie fundamentalne. Dlatego zdecydowaliśmy się opracować dla nich poradnik, który pomoże im w przygotowaniu się do podróży tak, by ta podróż była jak najmniej stresująca, a przy okazji ułatwi przewoźnikom i portom lotniczym kontakt z pasażerem, który będzie bardziej świadomy swoich praw - powiedziała rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

Od "A" do "Y"

Poradnik można przeczytać w zakładce "dla pasażerów" na stronie Urzędu: www.ulc.gov.pl.

Opisuje on krok po kroku odprawę pasażerską i bagażową na lotniskach, ale jak podkreślają autorzy, w wielu przypadkach, po bardziej szczegółowe informacje trzeba będzie się jednak zwrócić do przewoźnika.

- Gdybyśmy chcieli opisać każdego przewoźnika i każdy regulamin, to poradnik byłby nieczytelny. Zdecydowaliśmy się więc na pewien ogół, a po dokładne informacje, na przykład dotyczące bagażu podręcznego czy rejestrowanego, trzeba się zwracać do linii lotniczej - powiedziała rzeczniczka ULC.

mkg//kdj

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane