• rozwiń

Ławrow: Rosja nie szantażuje surowcami

Ławrow: Rosja nie szantażuje surowcami
Foto: TVN24 Foto: Siergiej Ławrow dementuje informacje o szantażu energetycznym

- Nie wierzcie tym, którzy mówią, że Rosja wykorzystuje eksport węglowodorów, by szantażować inne kraje - mówi rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na spotkaniu z azjatyckimi przedsiębiorcami.

Rosja zaprzecza jakoby używała eksportowanych przez siebie surowców energetycznych - ropy naftowej i gazu ziemnego - jako narzędzia szantażu wobec sąsiadów.

- To po prostu nieprawda. Nigdy nie naruszyliśmy ani jednego zobowiązania z krajami importującymi od nas energię. Od tych wszystkich, którzy oskarżają nas o szantaż energetyczny, domagam się dowodów - powiedział Siergiej Ławrow.

Szef rosyjskiej dyplomacji nie odniósł się jednak do ostatnich negocjacji z Białorusią w sprawie nieuregulowanego przez Mińsk zadłużenia za dostawy gazu.

Rosyjski koncern Gazprom zagroził ograniczeniem dostaw surowca, jeśli strona białoruska nie spłaci długu w wysokości 456 mln dolarów. Po tym, jak w piątek Mińsk przekazał na konto Gazpromu pierwsze 190 mln dolarów, Gazprom ogłosił, że daje Białorusi tydzień na całkowite uregulowanie zadłużenia za gaz.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane