• rozwiń

Latający Smok podbija niebo

Latający Smok podbija niebo
Foto: wikipedia.org Foto: Choć prototyp ani raz nie oderwał się jeszcze od ziemi, linie loniczne złożyły zamówienia na 100 takich samolotów

Samolot pasażerski chińskiej produkcji C919 przebojem ósmych Międzynarodowych Targów Lotnictwa i Kosmonautyki w Chinach. To właśnie stoisko planującej produkcję tej maszyny firmy COMAC stało się najbardziej obleganą ekspozycją na targach. C919 ma konkurować z produktami gigantów lotnictwa cywilnego, Boeinga i Airbusa.

Już pierwszego dnia targów Chińska Korporacja Lotnictwa Cywilnego podpisała umowy na dostawę samolotów pasażerskich C919 z sześcioma koncernami lotniczymi.

Choć liniowiec nie trafił jeszcze do produkcji, a nawet nie odbył lotu testowego, złożono już zamówienia na 100 sztuk tej maszyny. Azjatycki rynek lotniczy rozwija się obecnie w dynamicznym tempie, między innymi dzięki rządowemu wsparciu dla sektora. Co roku do Chin z zagranicy trafia ponad 200 samolotów cywilnych. Prezes Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego szacuje, że wkrótce ta liczba zwiększy się o połowę.

ram

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane