• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Laptop w Warsie "łamie dobre maniery"

Laptop w Warsie "łamie dobre maniery"
Foto: "Fakty" TVN Foto: Laptop w "Warsie" zakazany

Na krótkiej na razie liści czynności zabronionych w wagonach restauracyjnych "Wars", poza np. paleniem, znalazło się ... korzystanie z laptopa. Ponoć przeszkadza to innym podróżnym, w przeciwności choćby do długich i głośnych rozmów przez telefon.

- "Wars" nie wydaje się najlepszym miejscem do pracy, czytania czy grania. Kulturalniej byłoby spożyć to, co pasażer zamówił, i z laptopem czy gazetą zajął potem swoje miejsce, na które ma przecież miejscówkę - tłumaczy Zbigniew Terek, prezes spółki "WARS" SA.

Ale spółka też tłumaczy, że klient z laptopem miejsca zajmuje za dwóch - a je za jednego... - Jeżeli przy większej frekwencji sporo osób używa laptopów, to konsumenci przychodzący z pozostałych wagonów rezygnują - przyznaje Dariusz Herman, kierownik wagonu "Wars" w ekspresie Gliwice-Gdynia.

Zakaz dziwi jednak wielu pasażerów. Pytają dlaczego, skoro można pić piwo, to nie można pracować? Według wielu osób, to właśnie "Wars" jest miejscem, gdzie przy kawie i czymś do jedzenia można spokojnie porozmawiać, czy pokazać jakąś prezentację.

Przepis sobie, praktyka sobie

Sama obsługa barów nowe przepisy stosuje jednak dosyć oszczędnie. Wszystko bowiem zależy od kierownika wagonu i jego oceny "poziomu naporu konsumentów". - Jak jadę w nocy, to sam często włączam komputer i oglądam filmy - przyznaje Aleksander Lej, kierownik wagonu "Wars" w ekspresie Kołobrzeg-Kraków.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane