• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Kurnik i jego internauci na sprzedaż

Kurnik i jego internauci na sprzedaż
Foto: kurnik.pl Foto: Na wolny rynek trafił największy serwis z grami

Gdzie swoje ranki i wieczory spędza ćwierć miliona Polaków? W Kurniku, dokładniej - pod adresem kurnik.pl. Portal z grami on-line przez lata zachowywał niezależność, jedynie luźno współpracując z o2.pl. Dziś, jak donosi "Puls Biznesu", jego twórca i właściciel postanowił poszukać inwestora.

Według gazety zainteresowanie jest duże, rozmowy podjęli najwięksi gracze na rynku polskiego internetu - ale szczegółów negocjacji na razie nie chcą zdradzać.

Kurnik umożliwia grę on line w dziesiątki gier: od szachów i warcabów, przez przeróżne gry karciane, po literaki - odmianę scrabble. Rywalizować można z innymi internautami, serwis prowadzi rozbudowane rankingi i statystyki graczy, rozgrywane są turnieje. Wszystko to pochłania polskim internautom miliony godzin, spędzanych na stronach kurnika.

Od sierpnia Kurnik.pl kończy współpracę z portalem O2.pl. Do tej pory portal miał wyłączność na reklamę w serwisie z grami. W zamian - na konto szefa i pomysłodawcy Kurnika, Marka Futregi, trafiała co miesiąc okrągła suma.

Przez lata najwięksi inwestorzy próbowali odbić portalowi O2.pl złotodajny serwis. "Dziękuję, proszę odezwać się za rok" - zazwyczaj odpisywał na e-mailowe propozycje Futrega. Teraz zmienił front - i negocjuje.

Bo nie chciał inwazyjnych reklam

Jednym z powodów zakończenia współpracy Kurnika z O2.pl były - jak przyznaje szef serwisu - jego "obostrzenia co do nieinwazyjności reklam". - Teraz będę pozwalał na więcej, ale wciąż w pewnych granicach - zapowiada Futrega.

Według "PB", inwestorzy wyceniają serwis z grami na ponad 10 mln zł. Jego największą kartą przetargową jest gigantyczna liczba użytkowników, którzy miesięcznie spędzają tam średnio 10-14 mln godzin. To na pewno podreperowałoby budżet niejednego portalu.

mon/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane