• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Kupuj bezpiecznie w e-sklepie

Kupuj bezpiecznie w e-sklepie
Foto: sxc.hu Foto: Ceny w sklepach internetowych są średnio o 24 proc. niższe niż w tradycyjnych

E-sklepy szykują się do ostatnich dwóch tygodni walki o klientów planujących jeszcze przedświąteczne zakupy. By przyciągnąć ich uwagę, kuszą jeszcze niższymi niż przed rokiem cenami niektórych towarów w porównaniu z ofertami sklepów tradycyjnych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Niektóre produkty w internecie można kupić nawet o 40 proc. taniej niż w sklepach tradycyjnych, ale nie brakuje ofert, za które można słono przepłacić. W dodatku badania pokazują, że superbezpiecznych jest tylko 2 proc. e-sklepów.

Nie wszystko w internecie jest tańsze. Naiwni klienci mogą łatwo wpaść w pułapkę, bo nie brakuje też e-sklepów, w których towary są do 25 proc. droższe niż w tradycyjnych sklepach. Badania Nokaut.pl pokazują, że liczba takich towarów nie przekracza jednak 5 proc.

Ceny niższe o jedną czwartą

Jednak zdecydowana większość z nich przebija ceną tradycyjne sklepy. – Niektóre modele telewizorów kupimy w internecie nawet o 2 tys. zł taniej niż w znanych marketach w centrach handlowych. Ceny towarów w sklepach internetowych są średnio o ponad 24 proc. niższe niż w znanych sieciach handlowych ze sprzętem elektronicznym – mówi gazecie Wojciech Czernecki, dyrektor zarządzający Nokaut.pl.

Badania pokazują, że tylko 2 proc. e-sklepów przestrzega ustawy o ochronie danych osobowych - podkreśla "DGP". Niewiele sklepów internetowych stosuje też bezpieczne transmisje danych chroniące przed kradzieżą numerów kart kredytowych czy haseł do kont. Specjaliści zalecają, by wybierać sklepy największe i najstarsze.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane