• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kupiłeś w internecie? To możesz poczekać...

Kupiłeś w internecie? To możesz poczekać...
Foto: sxc.hu Foto: Na towar zamówiony w internecie możesz czekać nawet 2 miesiące

Zamówiłeś towar w internetowym sklepie, zapłaciłeś i... czekasz. Jeden tydzień, drugi, trzeci... Na realizację internetowego zamówienia możesz czekać nawet dwa miesiące - i wszystko będzie zgodnie z prawem.

E-zakupy to coraz bardziej popularny rodzaj zakupów. W ubiegłym roku produkty przez internet zamówiło aż sześć milionów Polaków, w tym roku - mimo kryzysu gospodarczego - obroty internetowych sklepów rosną.

Większość klientów chwali sobie taki sposób sprzedaży, jednakże wraz z coraz większym zainteresowaniem, mogą pojawiać się coraz większe problemy. Szczególnie z terminową dostawą. Zwłaszcza, gdy danego produktu aktualnie brakuje w magazynach.

30 dni na informację, kolejne 30 na dostarczenie

Dziennik "Metro" zauważa, że e-sklepy nie mają obowiązku informowania o tym, że oferowanego towaru aktualnie brakuje. - Gdy się jednak tak zdarzy, sklep powinien w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy zawiadomić o tym klienta, a w razie rezygnacji z zakupu zwrócić otrzymane pieniądze - tłumaczy gazecie Maciej Chmielowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Jeśli jednak klientowi nadal zależy na zakupie i postanowi poczekać, aż towar jednak pojawi się na e-półkach, musi nadal być cierpliwy. - Zgodnie z prawem przedsiębiorca na dostarczenie towaru ma kolejne 30 dni - przyznaje urzędnik.

ktu/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane