• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Kupcy ze Stadionu bliżej Radzymińskiej

Kupcy ze Stadionu bliżej Radzymińskiej
Foto: TVN24 Foto: Handlarze mają już nowe miejsce pracy

- Cieszę się, że udało mi się dotrzymać słowa - powiedziała minister sportu Elżbieta Jakubiak, przekazując przedstawicielom kupców za Stadionu X-lecia kopię decyzji Agencji Nieruchomości Rolnych o przekazaniu nieruchomości przy ul. Radzymińskiej jej resortowi.

Obiekt, gdzie będą handlować kupcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Stadion, ma zostać oddany do użytku wiosną lub latem przyszłego roku. Jakubiak obiecała, że dołoży wszelkich starań, by budowę zakończono jak najszybciej. Dodała, że będzie to możliwe dzięki zmianom w procedurach zamówień i przepisów dotyczących wydawania pozwoleń na inwestycje związane z mistrzostwami, zawartym w ustawie o Euro 2012.

Do końca września kupcy mają opuścić koronę Stadionu X-lecia. Miejsce to będzie służyło jako zaplecze budowy Stadionu Narodowego, przeprowadzone tam będą ekspertyzy, specjalną echosondą zbadana będzie struktura wałów ziemnych starego stadionu.

Nie ma jak na Radzymińskiej?

Zdaniem ministrer Jakubiak działka przy Radzymińskiej to dobre miejsce na targowisko. - To nie będzie niewygodne dla mieszkańców Targówka. Teren otaczają supermarkety i centra handlowe, więc wzmożony ruch i hałas przy dostawach towaru i tak mają tu miejsce - podkreśliła. Dodała, że dochody z opłaty targowej trafią do kasy dzielnicy Targówek, a nie tak, jak do tej pory, budżetu miasta.

Wojewoda mazowiecki Jacek Sasin odpowiedział też na protesty mieszkańców Targówka. Burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski przekazał w piątek minister sportu 10 tys. podpisów przeciwko budowie. - "Cywilizowane" targowisko, z zapleczem sanitarnym i ochroną, nie będzie w żaden sposób zagrażało mieszkańcom dzielnicy. Sam mieszkam w pobliżu planowanego placu targowego i ani ja, ani moja rodzina i sąsiedzi nie mają obaw o swoje bezpieczeństwo - dodał.

Jego zdaniem mieszkańcy Targówka, którzy protestują przeciw przeniesieniu targowiska na Radzymińską, zostali wprowadzeni w błąd. - Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu obiekt handlowy albo parking dla tirów. Hala sportowa, której domagają się protestujący, nie mogłaby tu powstać - przekonywał Sasin.

Budowa targowiska przy ul. Radzymińskiej w Warszawie, przeznaczonego dla kupców handlujących obecnie na terenie Stadionu X-lecia jest jednym z ośmiu przedsięwzięć związanych z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej, które będą realizowane na mocy ustawy o Euro 2012. Budowa Stadionu Narodowego, na którym m.in. rozgrywane będą mecze ma rozpocząć się wiosną 2009 roku, a najpóźniej w 2011 roku stadion powinien zostać oddany do użytku. Ma powstać na błoniach Stadionu X-lecia, który nie zostanie wyburzony, lecz przekształcony w wielofunkcyjną halę sportową.

Działka przy ul. Radzymińskiej o powierzchni ok. 27 hektarów była własnością Skarbu Państwa. Propozycję lokalizacji nowego targowiska dla kupców z Jarmarku Europa w tym miejscu pod koniec maja przedstawił wojewoda mazowiecki Jacek Sasin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane