• rozwiń

Kup sobie wypasiony pogrzeb

Kup sobie wypasiony pogrzeb
Foto: sxc.hu Foto: Na taką trumnę - z egzotycznego drewna - będzie stać tylko posiadaczy złotego pakietu

Od marca przyszłego roku zasiłki pogrzebowe będą mniejsze o jedną trzecią i wyniosą 4 tys. zł. Branża funeralna nie czekała na spadek przychodów i wprowadziła nowy produkt - ubezpieczenie trumienne. Płacąc od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, możemy być pewni, że pogrzeb będzie okazały - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowatorski produkt ubezpieczeniowy o nazwie Allianz Semper powstał w wyniku współpracy zakładu ubezpieczeniowego Allianz Polska z FB Millton – firmą z Koszalina zajmującą się doradztwem finansowym i dwiema największymi organizacjami funeralnymi. Ich partnerem jest jeden z popularnych banków (z uwagi na funeralny kontekst prosi o niepodawanie nazwy). Polisa ma wejść w życie od przyszłego tygodnia.

Miesięczna składka wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych i uzależniona będzie m.in. od wieku, płci i czasu trwania ochrony.

Jaki pogrzeb wybierasz?

Wysokość składki zależy od wybranego standardu pogrzebu. Dostępne są trzy pakiety: brązowy, srebrny i złoty.

W brązowym i srebrnym pakiecie ciało może przebywać w chłodni do 5 dni. W złotym nie ma limitu czasowego. Pakiet brązowy przewiduje trumnę bukową lub dębową z krzyżem drewnianym, wybicie spodu i wieka kołdrą z koronką, na bokach trumny cztery uchwyty plastikowe. W przypadku wyboru najskromniejszego pakietu brązowego (wartość 10 tys. zł) na pogrzeb zostanie przeznaczone 4,5 tys. zł, resztę kwoty dostanie rodzina lub inne osoby wyznaczone przez właściciela polisy.

Limuzyna i wieniec z kalii

Pakiet srebrny to już sarkofag dębowy z krzyżem metalowym, koronkami. Pakiet złoty to luksus: sarkofag dębowy lub połączony z drewnem egzotycznym (w opcji z dzielonym wiekiem). Do tego krzyż metalowy, kołdra pikowana, cztery uchwyty metalowe. Pakiet srebrny jest wart 20 tys. zł, a koszt usługi pogrzebowej to ok. 6 tys. zł.

Posiadacze złotego pakietu ostatnią podróż odbędą w karawanie-limuzynie. Jeśli są zwolennikami kremacji, mogą liczyć na urnę wysokiej klasy, ogromny wieniec z kalii na stojaku (dla porównania: w brązowym dużo skromniejszy wieniec z goździków). Pakiet złoty to 30 tys. zł, a pogrzeb za ok. 8,5 tys. zł.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane