• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Kup sobie jacht największego oszusta świata

Kup sobie jacht największego oszusta świata
Foto: Wyles Hardy & Co. Foto: Jacht ma 17 metrów i luksusowe wnętrza

"Bull" to jeden z najszybszych na świecie luksusowych jachtów. Wyjątkowym czynią go jednak nie osiągi, ale fakt, że kiedyś należał do najsłynniejszego oszusta finansowego świata - Bernarda Madoffa. Teraz jest na sprzedaż za 3 miliony euro. - Łódź jest bardzo czysta, w środku są pościel i ręczniki z inicjałami Madoffa i jego żony – zachwala sprzedawca.

Luksusowy jacht powstał w 2007 roku na specjalne zamówienie i według projektu Madoffa. Sprawca afery finansowej stulecia nazwał go "Bull" ("Byk") i wydawał majątek na jego utrzymanie.

Właściciel zadbał o drobiazgi – w środku jacht wykładany jest drewnem tekowym, a pościel i ręczniki mają wyhaftowane inicjały Berniego i jego żony Ruth. - Łódź jest bardzo dobrze utrzymana, bardzo czysta. Komora silnika jest bez skazy. Kajuty oferują komfort godny najbardziej luksusowych rezydencji – zachwala "Byka" sprzedawca Gordon Wyles z firmy Wyles Hardy & Co.

"Bull" jest jednym z najszybszych luksusowych jachtów na świecie – osiąga prędkość 42 węzłów. Ma 27 metrów długości i 5,8 metrów szerokości. Obecnie jest zacumowany w Antibes, na południu Francji i gotowy do natychmiastowego użycia.

Jak podaje "Financial Times", został zaoferowany na sprzedaż uczestnikom GAIM - jednej z największych na świecie konferencji funduszy hedgingowych, która odbywa się w tym tygodniu w Monako. Cena jachtu to "bagatela" 3 mln euro (4,3 mln dolarów). Gdy po raz pierwszy wystawiono go na sprzedaż w ub.r. w USA kosztował 8,6 mln dol., ale wycofano go z rynku ze względu na problemy proceduralne.

Oszukał Spielberga i siedzi

Bernard Madoff został okrzyknięty największym oszustem finansowym wszech czasów. Stworzył piramidę finansową, dzięki której zdefraudował ok. 65 mld dol. powierzonych mu przez tysiące osób. Zaufali mu m.in. Steven Spielberg, John Malkovich i właścicielka L'Oreala Liliane Bettencourt, która jest najbogatszą kobietą na świecie.

Gdy wybuchł kryzys finansowy, "imperium" finansisty załamało się, a Madoff, który przez ponad 20 lat oszukiwał swoich klientów, w grudniu 2008 roku został aresztowany. Odsiaduje karę 150 lat więzienia.

Od 2009 roku regularnie wyprzedawany jest jego majątek. Wszystkie wpływy ze sprzedaży są gromadzone na rachunku, z którego będą wypłacane odszkodowania dla ofiar oszustw.

am//bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane