• rozwiń

Kup iPhone'a za 3,2 tys. dolarów. W Chinach kwitnie czarny rynek

W Chinach trwa szaleństwo na punkcie najnowszych iPhone'ów. Nowe modele kultowego smartfona od Apple'a sprzedają się tam w cenie dziesięciokrotnie wyższej aniżeli w USA. Chiński rząd wciąż nie wydał zgody na dystrybucję tych urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka w Państwie Środka.

Debiut nowego smartfona na największym rynku produktów mobilnych jest opóźniony ze względu na regulacje prawne. Ale iPhone 6 i iPhone 6 Plus trafiają na chiński rynek wprost z amerykańskich sklepów. Ich cena jest tak wysoka ze względu na ponoszone przez przemytników ryzyko oraz ograniczoną dostępność smartfonów.

Duże przebicie

W popularnym chińskim serwisie aukcyjnym ceny iPhone'a 6 i 6 Plus wahają się w przedziale 2600-3200 dolarów.

Apple zaprezentował nowe smartfony 9 września. iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4,7 cala (niespełna 12 cm), a iPhone 6 Plus - 5,5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć. iPhone 6 ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus - 7,1 mm, oba są więc nieco cieńsze od poprzedników.

Cena iPhone'a 6 zaczyna się od 199 dolarów w dwuletniej umowie, natomiast cena iPhone'a 6 Plus od 299 dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane