• rozwiń

Kulczyk stawia megagmach w Warszawie

Kulczyk stawia megagmach w Warszawie
Foto: zumi.pl / tvn24.pl Foto: W tym miejscu Warszawy stanie najwyższy budynek Europy

Najwyższy budynek na kontynencie europejskim stanie w Warszawie - oficjalnie potwierdza Kulczyk Holding. Budowla ma liczyć 282 metry i kosztować powyżej miliarda złotych.

O planach firmy wiadomo już od środy. Teraz zostały one oficjalnie potwierdzone. Budynek ma stanąć u zbiegu ulic Chmielnej i Miedzianej, na działce należącej do Kulczyk Holding. Projekt realizuje spółka-córka Kulczyk Holding - Chmielna Development.

"Zaprosimy do współpracy najlepszych światowych architektów. Chcemy stworzyć oryginalny budynek, który stanie się symbolem Warszawy" - poinformował w czwartek w komunikacie dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i relacji międzynarodowych w Kulczyk Holding Jarosław Sroka.

Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na koniec 2009 roku; prace mają potrwać 2 lata. 9 proc. kosztów inwestycji wyłoży Kulczyk Holding SA, a resztę - konsorcjum banków.


282-metrowy wieżowiec będzie o prawie 18 metrów wyższy od najwyższego do tej pory budynku Triumph Palace w Moskwie. W 2005 roku ten gmach o sylwetce przypominającej warszawski Pałac Kultury i moskiewskie budowle z czasów socrealizmu zdetronizował "Commerzbank Tower" z Frankfurtu nad Menem, liczący 259 metrów.

sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane