• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kulczyk powalczy o Lotos

Kulczyk powalczy o Lotos
Foto: TVN24 Foto: Nowe plany Kulczyka

Jan Kulczyk, wraz z libijską spółką Tamoil, chce kupić udziały w spółce paliwowej Lotos Group, która ma zostać częściowo sprywatyzowana w 2010 r. Według wtorkowego "Financial Times", Kulczyk myśli także o inwestycjach w sektorze energii na Ukrainie i Białorusi.

- Chcielibyśmy być przodującym udziałowcem (w Grupie Lotos - red.) - powiedział "FT" Dariusz Mioduski, dyrektor wykonawczy holdingu Kulczyk Investments.

Gazeta przypomina, że w okresie rządów PiS, Kulczyk stał się przykładem niezdrowych powiązań między światem biznesu, a polityki. Po tym, jak rozpoczęła prace sejmowa komisja śledcza ws. PKN Orlen (ws. nieprawidłowości nadzoru i wykorzystywania służb specjalnych), biznesmen przeniósł się do Londynu.

Chce być dużym graczem

Obecnie, jak pisze "FT", "Kulczyk jest wielbicielem wolnego rynku i ograniczonej do minimum ingerencji rządu w gospodarkę i dostrzega oznaki, iż w tym właśnie kierunku zmierza Polska".

Wśród przedsięwzięć biznesowych, które Kulczyk ma w planie, "FT" wymienia wprowadzenie na warszawską GPW akcji firmy poszukiwań złóż ropy Kulczyk Oil Ventures, co ma nastąpić niebawem, kupno ukraińskiej spółki KUB-Gas oraz wynegocjowanie kontraktu o wartości 2 mld euro na budowę elektrowni węglowej na Białorusi. - Chcemy być największym prywatnym graczem w sektorze energetycznym w tej części Europy - zaznaczył Mioduski w rozmowie z "FT".

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane