• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kulczyk już wierci w Afryce

Kulczyk już wierci w Afryce
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Fragment wywiadu z Janem Kulczykiem w TVN CNBC Biznes

Jan Kulczyk coraz mocniej inwestuje w poszukiwanie ropy naftowej. W wywiadzie dla TVN CNBC Biznes zdradził, że zwiększył udziały w południowoafrykańskiej spółce Ophir Energy do ponad 20 procent. Biznesmen podkreślił też, że troszczy się o inwestycje w produkcję energii odnawialnej.

Ophir to jedna z dwóch wydobywczych spółek, w których polski biznesmen ma udziały. Druga to notowana na giełdzie w Kanadzie - Loon Energy. W przypadku pierwszej spółki zwiększył swoje udziały do ponad 20 proc. - Nie przywiązuję się tak bardzo do liczb. Wolę wyzwania. Rozpoczęliśmy wiercenia w Afryce. Wygląda to optymistycznie - mówił w TVN CNBC Biznes.

"Myślenie o zielonej energii jest w moich żyłach"

Jan Kulczyk zwiększa także swoje inwestycje w produkcję energii odnawialnej. Jest szefem Międzynarodowego Zielonego Krzyża. - Tworzymy fundusz energii słonecznej w Dubaju. To będzie ciekawa rzecz - twierdzi biznesmen. Dodaj, że myślenie o zielonej energii ma w żyłach.

Koniec walki o libański koncern?

Pytany o możliwość przejęcia libijskiego koncernu paliwowego TAMOIL biznesmen zapowiedział, że nie jest to wykluczone. - Wciąż jesteśmy w grze - podkreślił. Kulczyk już raz przegrał bitwę o tę spółkę z amerykańskim funduszem private equity. Ale ponieważ fundusz się wycofał, polski biznesmen zdecydował się jeszcze raz przyjąć zaproszenie do rozmów o zakupie koncernu TAMOIL.

Szanghaj ciekawszy niż warszawski parkiet

- Interesująca, ale płytka - tak o Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych mówi Jan Kulczyk w wywiadzie dla TVN CNBC. Pytany o ewentualny warszawski debiut spółki Loon Energy, firmy wydobywczej notowanej w Kanadzie, której Kulczyk ma prawie 40 procent udziałów, biznesmen odpowiada, że sprawa jest niepewna. Jego zdaniem bardziej interesującym rynkiem jest Szanghaj.

Cały wywiad z Janem Kulczykiem na stronie internetowej www.tvncnbc.pl

mpj/mwr//iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane