• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kuba zachęca zagranicznych inwestorów. Nowa ustawa przyjęta jednogłośnie

Kuba zachęca zagranicznych inwestorów. Nowa ustawa przyjęta jednogłośnie
Foto: Shutterstock Foto: Kubańska gospodarka ma szansę na zastrzyk zagranicznych inwestycji

Parlament Kuby uchwalił w sobotę nową ustawę o inwestycjach zagranicznych, która jest ukierunkowana na przyciągnięcie pilnie potrzebnego obcego kapitału. Analitycy i dyplomaci powątpiewają jednak, czy jej postanowienia idą wystarczająco daleko.

Jak podały kubańskie państwowe media, ustawę przyjęto jednogłośnie na specjalnej sesji parlamentu. Wejdzie ona w życie po 90 dniach.

Częściowe zmiany

Ustawa obniża stawkę podatku od zysku o połowę, z 30 do 15 proc., zwalniając jednocześnie inwestorów z płacenia go przez 8 lat. Jednak udogodnienia podatkowe nie obejmą firm należących w całości do kapitału zagranicznego, lecz tylko joint ventures z państwem kubańskim oraz inwestycje, realizowane wspólnie przez firmy zagraniczne i kubańskie.

Kubański minister handlu zagranicznego Rodrigo Malmierca oświadczył w piątek w państwowej telewizji, że Kuba potrzebuje 2-2,5 mld dolarów bezpośrednich zagranicznych inwestycji rocznie, by osiągnąć planowany wzrost gospodarczy na poziomie 7 proc. - Musimy zapewnić zachęty, by przyszli do nas - powiedział minister mając na myśli zagranicznych inwestorów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane