• rozwiń

Ktoś kupił najlepszego przyjaciela

Ktoś kupił najlepszego przyjaciela
Foto: christies.com Foto: Tak wygląda "The Perfect Pink"

Padł diamentowy rekord. Rzadki, różowy, 14-karatowy diament poszedł pod młotek w domu aukcyjnym Christie's w Hongkongu - i został sprzedany za 23.165.968 dolarów. To najwyższa cena jaką kiedykolwiek zapłacono w Azji za diament.

Diament nazywany "The Perfect Pink" uzyskał tak wysoką cenę dzięki swojej wyjątkowej czystości i rzadkiej, bladoróżowej barwie - wyjaśnił szef domu aukcyjnego.

Jak podaje Christies, w ciągu ostatnich 244 lat na rynek trafiło zaledwie 18 różowych diamentów o wadze powyżej 10 karatów.

Cały tydzień aukcji w Hongkongu, podczas którego pod młotek w domu Christie's pójdą antyki, dzieła sztuki, wino, biżuteria i zegarki, ma przynieść w sumie nawet 200 milionów dolarów.

Rekordowa cena za diament padła dwa tygodnie temu na aukcji domu Sotheby's w Genewie. Pewien Brytyjczyk za intensywnie różowy, wieloboczny diament o wadze 24,78 karata zapłacił 45,75 mln dolarów.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane