• rozwiń
  • WIG20 2157.62 +0.07%
  • WIG30 2445.16 +0.12%
  • WIG 57051.31 +0.27%
  • sWIG80 11476.26 -0.11%
  • mWIG40 3651.14 +0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:39

Dostosuj

Ktoś kradł przesyłki, więc postawili paczkomat

Na jednej z ulic w centrum San Francisco stanął wielki, żółty kontener. To paczkomat Amazona, którego przez całą dobę pilnują ochroniarze. Internetowy sklep chce w ten sposób ustrzec się przed coraz częstszymi kradzieżami paczek, które dostarcza.

Kradzieże paczek spod samych drzwi stały się plagą w San Francisco. Amazon wpadł więc na pomysł, aby dostarczać przesyłki do paczkomatu. Kupujący, aby odebrać paczkę musi wpisać otrzymany wcześniej pocztą elektroniczną specjalny kod.

Brzydki i ma zły kolor

Paczkomat nie przypadł jednak do gustu mieszkańcom tego kalifornijskiego miasta. - Jest brzydki, wolę się przejść do lokalnej placówki FedEx czy UPS - komentował jeden z przechodniów.

Innym nie podoba się, że już więcej nie przyjdzie do nich kurier. - Uwielbiam swojego kuriera. Chcę, żeby nadal przychodził, zawsze się do niego przytulam - mówiła jedna z kobiet.

Są też tacy, którym zwyczajnie nie podoba się kolor. - Powinien być pomarańczowy, jak most Golden Gate - argumentowała jedna z mieszkanek metropolii.

InPost liderem

W Polsce liderem na rynku paczkomatów jest firma InPost, która jest właścicielem około 1100 tych samoobsługowych maszyn. Możliwość dostawy do paczkomatów InPost oferuje obecnie około 3 tys. sklepów internetowych w Polsce. Z usługi korzysta także 10 tys. aktywnych e-sprzedawców i ponad 500 tys. zarejestrowanych klientów indywidualnych.

Firma działa również na rynkach zagranicznych m.in. w Arabii Saudyjskiej, Australii, Chile i Wielkiej Brytanii. Obecnie trwają przygotowania do wejścia na rynek chiński i amerykański.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane