• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Które banki kupi rząd USA?

Które banki kupi rząd USA?
Foto: PAP/EPA Foto: Szef Fed popiera plan przejęcia przez rząd akcji banków

Za 250 mld dolarów chce kupić akcje amerykańskich banków rząd USA. Szef Fed Ben Bernanke uważa, że to przywróci zaufanie dla sektora finansowego i pobudzi "zdrowy i mocny" wzrost gospodarczy.

- Urzędnicy nie spoczną, póki nie zakończą swojego dzieła zreformowania i naprawy naszego systemu finansowego - powiedział szef Fed we wtorek na konferencji prasowej w Waszyngtonie.

Wcześniej szef Fed opublikował w "The Wall Street Journal" artykuł, w którym pisze, że przyczyną obecnego kryzysu okazały się niedostateczne państwowe regulacje rynku finansowego.

"Wydarzenia, jakich byliśmy świadkami w ciągu ostatniego roku lub nawet dwóch, wskazały na luki w systemach regulacyjnych" - napisał szef Fed.

Wcześniej sekretarz skarbu USA Henry Paulson powiedział, że dziewięć największych banków w USA już wyraziło zgodę na przystąpienie do programu.

Paulson nie podał nazw banków, które otrzymają wsparcie, ale anonimowe źródła wymieniają tu Citigroup Inc., Goldman Sachs Group Inc., Wells Fargo & Co., JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp., Merrill Lynch & Co., Morgan Stanley, State Street Corp., i Bank of New York Mellon Corp.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane